شاخه‌ها

ریکو چیست؟

ریکو، نام شرکت چند ملیتی الکترونیکی و تصویر برداری ژاپنی است که در تاریخ 6 فوریه 1936 توسط انیسیتوی ریکن تاسیس گردید. دفتر مرکزی این شرکت در ساختمانی واقع در منطقه چوئو، توکیو مستقر می باشد. شرکت ریکو از بزرگترین و قدیمی ترین تولید کنندگان محصولات الکترونیکی شامل دوربین ها و تجهیزات اداری از قبیل پرینترها، دستگاه های فتوکپی و دورنگارها می باشد.

>>موسسین این شرکت بر این باور هستند که شرکت های دیگر از آنها تقلید کنند<<

شرکت ریکو علاوه بر در اختیار داشتن 45 درصد از سهام بازار صنایع الکترونیک ژاپن، رهبر بازار در تعدد و نوع گوشی های موبایل در ژاپن می باشد. کسب و کار این شرکت بر پایه سه اصل اخلاص، خلاقیت و انجام کارهای دشوار بنا نهاده شده است.

این شرکت در بسیاری از زمینه ها بیشتر بعنوان تولید کننده سنتی الکترونیک شناخته میشده ولی همواره به دنبال بین المللی سازی برند خود بوده است و در بازارهای جهانی نیز هدف خود را جذب موفقیت کلی قرار داده است.

شرکت ریکو در سال 1912 برای اولین بار بعنوان یک کارگاه فلزکاری توسط مخترعی به نام تاکوجی هایا کاوا و در شهر اوزاکا تاسیس شد. هایاکاوا به نوآوری علاقه بسیاری داشت و پس از سه سال توانست یک مداد مکانیکی اختراع کند که  <<مداد همیشه ریکو>> نام گرفت و به بازار ژاپن عرضه شد. مداد همیشه ریکو برنده بهترین اختراع ثبت شده در ژاپن و ایالات متحده گردید و با توجه به تقاضای بسیار زیاد این دستگاه، هایاکاوا خط مونتاژ را برای تولید بیشتر به یک کارخانه بزرگتر انتقال داد.

در سال 1923، کارخانه ریکو در اثر زمین لرزه بزرگ کانتو آتش گرفت و نابود شد و خط تولید مداد نوکی ریکو بطور کامل تخریب شد. البته یک سال بعد کارخانه بازسازی شد ولی در طول این مدت، هایاکاوا علاقه مند به ساخت رادیو شده بود و این شروعی برای تولید نسل اول رادیوهای ژاپنی بود.

در سال 1929 شرکت ریکو ژاپن بعنوان تولید کننده پیشرو رادیو تاسیس شد. این شرکت در طول سال های بعد به سرعت گسترش یافت و در سال 1935 نیاز به سازماندهی مجدد پیدا کرد.

در طول جنگ جهانی دوم، شرکت ریکو به موجب قوانین صنعتی جدید مجبور به تولید ابزار آلات نظامی شد و در سال 1942 با توجه به آسیب هایی که در طول جنگ جهانی دوم دیده بود، درحالیکه صنایع دیگر با پاکسازی آثار جنگی به حمایت از صنعت می پرداختند، بزرگترین نگرانی موسسین این شرکت، بازسازی و ادامه حیات شرکتشان پس از رکود اقتصادی ژاپن بود.  

در اواسط دهه 1950، این شرکت به توسعه تلویزیون رنگی پرداخت و اولین مجموعه تلویزیون خود را در سال 1953 به بازار صنایع الکترونیکی جهان عرضه کرد. این شرکت تولیدات خود را در سال 1962 با تولید یک اجاق مایکروویو دنبا نمود و در سال 1964 به تولید ماشین حساب پرداخت که برای اولین بار مجهز به ترانزیستور شده بود. این ماشین حساب ها در زمان خود به قیمتی معادل 1/400 دلار به فروش می رسیدند.

در طول دهه 1970، ریکو موقعیت خود را در کالاهای مصرفی با گسترش خط تولید محصولاتی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، پخش استریو قابل حمل، دستگاه های فتوکپی، کامپیوترهای رو میزی، تجهیزات ویدئویی-تصویری و واکمن تقویت کرد.

در دهه اخیر، این شرکت دومین شرکت بزرگ و فعال در زمینه تامین محصولات اداری و کپی در جهان است که فن آوری پیشرفته محصولات آن باعث افزایش کارایی دستگاه های فتوکپی و نیز قابلیت اطمینان آنها شده است. همچنین ساخت دستگاه ها و اجاق های بخارپز و تولید سلول های انرژی خورشیدی توسط ریکو که در 7 سال گذشته سهم اول بازار را به خود اختصاص داده است، حائز اهمیت می باشد.

>> کیفیت دستگاه های کپی ریکو و همچنین قدرت و سرعت آنها کاملا در دنیا ثابت شده است <<

Ricoh Imagine Change

با توجه به پایان رسیدن عصر دریافت سند های کپی بی کیفیت و ناخوانا، با استفاده از دستگاه های فتوکپی ریکو قادر به دریافت کپی با بهترین کیفیت خواهید بود که دقیقا همانند سند اصلی می باشد. در پایان، می توان گفت که دستگاه های ریکو برای مکان هایی مانند ادارات، شرکت ها و فروشگاه هایی با حجم چاپ اندک مناسب می باشند. همچنین لازم به ذکر است که این دستگاه ها دارای مواد مصرفی ارزان قیمت و نیز قطعات جانبی فراوان می باشند.